

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kΩ |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 1.8 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Series Resistance | 70 kΩ |
| Schedule B | 8541600025 |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 418
Distributors
pcbx
Unit Price$3.00624
Ext.Price$3.00624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.00624 | $3.00624 |
| 10 | $2.60237 | $26.02370 |
| 25 | $2.43903 | $60.97575 |
| 50 | $2.28594 | $114.29700 |
| 100 | $2.14244 | $214.24400 |
| 300 | $2.08553 | $625.65900 |
| 500 | $2.03011 | $1015.05500 |
| 1000 | $1.97851 | $1978.51000 |
